Thiem neuspel ani na druhý pokus, Turnaj majstrov ovládol Medvedev

Spanilú jazdu na Turnaji majstrov zakončil Daniil Medvedev víťazným spôsobom vo finále. Dominic Thiem nedokázal uspieť ani v druhom finále po sebe napriek tomu, že úvodne dejstvo vyhral 6:4.

V druhom sete nestratil podanie ani jeden finalista a tak ho musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom mal viac šťastia ruský tenista, rozhodnúť sa muselo v treťom sete. Zlomový moment prišiel v piatom geme. Dominic Thiem prišiel o podanie a manko už dobehnúť nedokázal. Daniil Medvedev si postrážil servis a svoju premiérovú účasť vo finále okamžite premenil v zisk trofeje, ktorá je zatiaľ bezkonkurenčne najcennejšou v jeho kariére. Finálový zápas trval dve hodiny a 43 minút.

Daniil Medvedev – Dominic Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4