El clásico nebude, finále si zahrá Zverev (Turnaj majstrov)

Prvé semifinále Turnaja majstrov prinieslo obrovské prekvapenie. Rogera Federera vyradil mladý supertalent Alexander Zverev. 21-ročný Nemec sa tak prekvapivo predstaví vo finále.

R. Federer – A. Zverev 5:7, 6:7

Favorit podal veľmi nevýrazný výkon. V prvom sete za stavu 6:5 pre Zvereva podával, nezískal však ani jeden fiftín. Mladý Nemec premenil hneď prvý setbal. Druhý set bol vyrovnanejší, ani jeden tenista nedokázal premeniť žiadny brejbal, a tak sa šlo do tajbrejku. V ňom získal Alexander Zverev vedenie 6:4. Federer prvý mečbal odvrátil, druhý však už nedokázal, a tak sa nemecký tenista teší z prekvapivého postupu do londýnskeho finále.

N. Djokovič – K. Anderson 6:2, 6:2

Stretnutie malo od začiatku jednoznačného favorita, ktorým bol srbský tenista Novak Djokovič. Svetová jednotka svoju úlohu potvrdila a od začiatku zápasu diktovala tempo. Juhoafričan Kevin Anderson postupom zo skupiny dosiahol svoje maximum. Srb mu dovolil uhrať iba štyri gemy, oba sety vyhral zhodne 6:2, 6:2.