Víťazná premiéra Tsitsipasa (Turnaj majstrov)

Pierre-Hugues Herbert s Nicolasom Mahutom odohrali fantastický turnaj a nakoniec si dokráčali aj pre celkový triumf vo štvorhre na Turnaji majstrov. V Londýne neprehrali jediný set a zaslúžene získali vytúženú trofej.

R. Klaasen/M. Venus – P.H. Herbert/N. Mahut 3:6, 4:6

Trofej za víťazstvo v singli nečakane získal grécky tenista Stefanos Tsitsipas. 21-ročný tenista vo finále zdolal Rakúšana Dominica Thiema a stal sa jedným z najmladších víťazov elitného turnaja. Pre rodáka z Atén je to najväčší úspech v profesionálnej kariére.

Šiesty muž rebríčka potvrdil v závere sezóny fantastickú formu. V skupine postupne zdolal Daniila Medvedeva i Alexandra Zvereva. Na Turnaji majstrov nestačil iba na svetovú jednotku Rafaela Nadala, napriek tomu postúpil medzi najlepšiu štvorku.

V semifinále si nečakane bez väčších problémov poradil s Rogerom Federerom a pri svojej premiérovej účasti na turnaji postúpil do finále. V ňom ťahal v prvom sete za kratší koniec. V druhom dejstve ale prepol na vyššie obrátky a po dvoch brejkbaloch vyrovnal na 1:1. V rozhodujúcom sete vrátil Thiemovi prehru v tajbrejku a postaral sa o veľké prekvapenie.

D. Thiem – Stefanos Tsitsipas 7:6 (6), 2:6, 6:7 (4)

Máte otázky na našich komentátorov? Nech sa páči, opýtajte sa…