Halepovej fantastický obrat z 1:5 na 7:5, české derby pre Plíškovú (WTA Miami)

Zo stredy na štvrtok spoznáme zostávajúcu dvojicu semifinalistiek tohtoročného turnaja WTA Miami.

WTA Miami štvrťfinále
Wang Čchiang – S. Halepová
4:6, 5:7

V úvode zápasu ako keby ani jedna hráčka nechcela vyhrať, v prvých šiestich gemov sme videli až päť so stratou vlastného podania, trikrát oň prišla Wang Čchiang a aj preto si set na svoje konto pripísala Halepová.

V tom druhom ju napodobnila Rumunka, ktorá nezískala ani jeden z troch úvodných gemov pri svojom podaní a razom prehrávala 1:5. Následne ju však napodobnila aj Wang Čchiang, stratila tri vlastné podania a Halepová tak predviedla skvelý obrat na 7:5 a postúpila do semifinále.

České derby medzi Karolínou Plíškovou a Markétou Vondroušovou prinieslo v 2. sete podobnú zápletku, ako súboj Halepovej s Wang Čchiang. O osude prvého rozhodlo hneď úvodné podanie Vondroušovej, ktoré Plíšková brejkla a ponúknutú šancu si už ujsť nenechala.

V tom druhom aj vďaka brejku viedla Vondroušová už 3:0, následne ale dvakrát prišla o svoje podanie, Plíšková otočila na 5:3 a postup do semifinále si už ustrážila.

Ka. Plíšková – M. Vondroušová 6:3, 6:4