Bertensová prekvapivou víťazkou turnaja v Cincinnati (WTA Cincinnati)

Vo finále prestížneho turnaja v Spojených štátoch amerických sa so svetovou jednotkou, Simonou Halepovou, prekvapivo stretla Holanďanka Kiki Bertensová.

S. Halepová – K. Bertensová 6:2, 6:7, 2:6

26-ročná raketa tejto sezóny sa neprišla finálového zápasu len tak zúčastniť. Holandská tenistka síce prehrala s favoritkou prvý set 6:2, no odvtedy hru nielen vyrovnala, dokonca v nej začala aj dominovať.

Dôkazom toho bol druhý set, ktorý rozhodol tajbrejk. V ňom Bertensová odvrátila Halepovej mečbal a tromi víťaznými loptičkami vyrovnala stav zápasu na 1:1. V rozhodujúcom dejstve už bola jednoznačne lepšou hráčkou práve Kiki Bertensová. Premenila tri brejkbaly a napokon aj prvý mečbal v zápase.

So slzami v očiach sa stala zaslúženou víťazkou turnaja v americkom Cincinnati.