Alexander Zverev šokoval Djokoviča a vyhral Turnaj majstrov!

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Mladý, 21-ročný Nemec Alexander Zverev neprekvapil vo finále Turnaja majstrov len Novaka Djokoviča, ale aj celý tenisový svet.

Novak DJOKOVIČ – Alexander ZVEREV 4:6, 3:6

Turnaj mal od začiatku jasného favorita, ktorým bol práve srbský tenista Novak Djokovič. Až do finálového zápasu napĺňal prognózy dokonale, keď na turnaji neprehral jediný set, dokonca ani vlastný servis. Vo finále však dostal poriadnu facku.

Mladý Nemec využil v prvom sete hneď prvý brejkbal za nerozhodného stavu 4:4. Následne podával na zisk prvého setu a zvládol to fantasticky. Viedol 40:0 a premenil hneď druhý setbal.

Druhý set bol v podaní superfavorita ešte o niečo horší. Nevychádzalo mu to, čo v predchádzajúcich zápasoch a až príliš často zbytočne chyboval. Až trikrát stratil vlastný servis, čo sa mu napokon stalo osudným.

Alexander Zverev vyhral najvýznamnejšiu trofej vo svojej kariére, a to má len 21 rokov. Zaujímavosťou však je, že Novak Djokovič vyhral po prvý raz Turnaj majstrov v rovnakom veku.